Mohu!

Problémy se neobjevují, aby nás zdrtily, nýbrž aby vyzkoušely naši schopnost překonávání. A pokud neustále nebudeme hledat způsoby, jak vykročit kupředu, dokonce i za těch nejhorších okolností, strach bude pokaždé větší a nedůvěra v sebe sama bude růst úměrně s ním.
Každý problém má řešení a je třeba ho najít. Nemůžeme však očekávat řešení dokonalé ani definitivní. Věci dokonalé a definitivní se na tomto světě nerodí. Existují více či méně dobrá řešení, která slouží k tomu, aby se mohlo postupovat dále. Později se mohou zlepšit nebo se mohou změnit v závislosti na tom, jak se objevují nové problémy, což je ve Škole Života nevyhnutelné.
Je však třeba pokusit se, je třeba použít vlastních sil, je třeba odvážit se začít, a ne se stáhnout zpět před neúspěchem. Ve všem, co obsahuje učení, jsou nezbytné pokusy, chyby a nápravy. Avšak jak uklidňující je cítit, že můžeme, že se ony malinké schopnosti, které spí v našem nitru, začínají projevovat! „Mohu, já mohu!“ je něco, co si neustále musíme opakovat, abychom umožnili průchod přirozeným lidským schopnostem.